×

Stropy

Elementem odcinającym od siebie poszczególne piętra a zarazem stężającym całość budynku jest strop międzypiętrowy. W przypadku oferowanych przez nas domów prefabrykowanych ma on konstrukcję belkową z poszyciem z płyt MFP gr. 22mm. Aby strop był solidny i wytrzymały do jego wykonania wykorzystywane są belki drewniane KVH o przekroju 6/24 cm, natomiast za odpowiedni poziom wygłuszenia odpowiada wełna mineralna o grubości 10 cm. Kolejne warstwy stropu to płyta drewnopochodna OSB (2,2 cm), 10 centymetrów styropianu oraz betonowa wylewka o grubości 6 cm, na której można zamontować wybraną okładzinę (deski podłogowe, panele, płytki ceramiczne itp.).

Przy domach parterowych strop stanowi element zamykający. Stosowane jest wówczas pełne docieplenie z zastosowaniem wełny mineralnej gr. 30cm.

Jeżeli chodzi o sufit to wykonywany jest on z płyt gipsowo-kartonowych ogniochronnych gr. 12mm i podwieszany do belek drewnianych na stalowej konstrukcji ocynkowanej.

Opis warstw Grubość
1.Panele podłogowea0.8 cm
2.Wygłuszenie1 cm
3.Izolacja przeciwwilgociowa
4.Płyta MPF2.2 cm
5.Belki KVH
wypełnienie wełną mineralną
10 cm
6.Sufit podwieszony
(Płyty G/K ogniochronne gr. 1.2cm na ruszcie stalowym)
8 cm
7.Wyprawa malarska
Opis warstw Grubość
1.Płyta MPF2.2 cm
2.Belki KVH
wypełnienie wełną mineralną
30 cm
3.Paroizolacja
4.Sufit podwieszony
(Płyty G/K ogniochronne gr. 1.2cm na ruszcie stalowym)
8 cm
5.Wyprawa malarska

Przy domach parterowych strop stanowi element zamykający. Stosujemy wówczas pełne docieplenie z zastosowaniem wełny mineralnej gr. 30cm.